Порядок дії зеленої карти в Україні встановлено Законом України “Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів”. Якщо коротко, зелена карта – це страховий сертифікат, який використовується при виїзді автомобіля за кордон в країни – члени міжнародної системи авто страхування “Зелена картка”.

До переліку цих країн, поряд з європейськими, входять також і Росія, Білорусь, Молдова. Тобто, просто кажучи, зелена карта – це ОСЦПВ на український автомобіль за кордоном. Стаття 16 Закону говорить про те, що виїзд з України автомобіля в країни системи “Зелена карта” без сертифіката зеленої карти – заборонений.
Однак Україна не вважає Крим частиною іноземної держави – Росії. Відповідно, в’їзд до Криму з України – це не перетинання державного кордону.

Зелена карта в такому випадку не потрібна. Тим часом, фактично, водії змушені купити зелену карту для поїздки в Крим. Інакше вони будуть оштрафовані представниками російської влади.

А якщо я все-таки купив зелену карту в Крим? Які наслідки?

Зелена карта не виписується на якийсь конкретний регіон закордонної держави. Наприклад, в Брянську область Росії або Гомельську – Білорусі. Карта виписується на державу. Кримінальної відповідальності за наявність української зеленої карти в Криму для громадянина України немає. На жаль, гроші витрачені на її покупку – це гроші, викинуті на вітер. Тому що будь-який договір страхування передбачає можливість виплати – компенсації при настанні страхової події. У Криму вона не можлива виходячи з вищевказаної логіки. Прикордонні органи Росії в включеному Криму пропонують водіям з України при в’їзді показати зелену карту. Або ж заплатити штраф за першим перехрестям.