Зміст:

 1. Види франшизи.
 2. Особливості франшизи при страхуванні автомобіля.

 

Перш ніж укласти договір страхування, треба розуміти, що таке франшиза в страхуванні, її види. Іноді вона називається «невиплачуваний збиток». Франшиза в страхуванні – це певна сума, що не підлягає відшкодуванню з боку страхової компанії. Виплачуючи певну компенсацію збитку, СК віднімає з неї розмір франшизи. Якщо він більше суми збитків, то відшкодування не оплачується. «Невиплачуваний збиток» може бути виражений в грошовому еквіваленті або відсотковому співвідношенні до розміру збитку або страхової суми. Максимальна ціна договору страховки передбачає нульову франшизу.

Види франшизи

Є такі види франшизи, які застосовують найчастіше:

 1. умовна;
 2. безумовна;
 3. нульова;
 4. тимчасова;
 5. динамічна.

 

Щоб розуміти, що таке страхова франшиза, варто докладно зупинитися на кожному виді.

 1. Умовна передбачає певний ліміт відшкодування. Якщо сума збитку буде перевищувати прописану або відповідати їй, то компанія-страховик зобов’язується її погасити. Якщо менше – оплачує клієнт.
 2. Безумовна франшиза: ліміт відшкодовується із страхувальника при кожному випадку, коли використовується страховка, яка б вартість збитку не була.
 3. Нульова франшиза в страхуванні передбачає відсутність франшизи. Здавалося б, найвигідніша. Але чим менше встановлена ​​компенсація, тим дорожче обійдеться поліс. В даному випадку, це найбільш високооплачувана послуга.
 4. Тимчасова франшиза відштовхується не від суми виплат, а від часового проміжку. Розглянемо на прикладі франшизи в страховці авто: період дії договору розрахований на один рік, тоді обмеження буде поширюватися на один місяць. У разі настання в цей період дорожньо-транспортної пригоди, матеріальна шкода повністю відшкодовується власником.
 5. Динамічна франшиза – це вид виплат, коли розмір виплачуваної в відсотковому співвідношенні суми збитку зменшується при подальшому страховому випадку, згідно з укладеним довгостроковим договором. У його правилах передбачена компенсація декількох таких ситуацій в період терміну дії поліса.

 

Страхова компанія користується франшизою при укладанні будь-яких видів полісів: автомобільному, медичному, туристичному, в банках для вкладів і депозитів. Розмір страховки і вартість безпосередньо залежать від пільгової ставки. При оформленні поліса варто вивчити правила «пільги», умови ситуативних компенсацій, можливості функціонування протягом певного періоду або при зазначених обставинах.

Особливості франшизи при страхуванні автомобіля

У страхових випадках найбільш поширена франшиза при страхуванні авто. Обираючи її розмір, варто враховувати досвід водія, його впевненість в своїх навичках і ризик виникнення страхових випадків. Зупинимося детальніше на тому, що таке франшиза в автострахуванні, і з якою компанією краще підписувати угоду.

Що таке франшиза в ОСАГО?

Сума збитку має безумовну фіксовану ставку і найчастіше не перевищує 2% від загальної страхової виплати. Стосується вона тільки майна, а не життя і здоров’я пасажирів. Умови прописуються відразу в полісі, оформити який тепер можна онлайн.

Наприклад, при збитку в 3000 гривень і франшизі 1000 гривень величина страхового відшкодування складе 3000 – 1000 = 2000 гривень. При збитку в 900 гривень всю цю суму повинен самостійно відшкодувати страхувальник (або не одержати компенсацію збитку) так, як франшиза перевищує розмір збитку: 900 – 1000 = -100 гривень.

Що таке франшиза в страховці КАСКО?

Тут виплати частіше прив’язуються до відсотків. В такому випадку відсоток рахується від вартості застрахованого автомобіля. Ці правила діють навіть, коли автомобіль придбано у кредит.

Наведемо приклад. Страхова сума по автомобілю = 500 000 гривень, франшиза за ризиком ДТП = 1%. При збитку в 12 000 гривень страхове відшкодування складе 12000 (500000 * 1%) = 12000-5000 = 7000 гривень. При збитку в 3700 гривень страхове відшкодування виплачуватися не буде: 3700-5000 = -1300 гривень.


Перш ніж вибрати компанію ОСАГО або КАСКО, варто докладніше ознайомитися з умовами, рейтингом і страховими випадками, які вони пропонують покрити. У кожної компанії є свої правила і розмір франшизи, які вона встановлює. Франшиза часто спрямована на те, щоб клієнти вирішували дрібні неприємності на місці самостійно, без звернення в служби страхування.

Вона надає можливість зменшення фінансових витрат і додаткових витрат часу і енергії. При незначних випадках із мінімальним збитком клієнту краще залагодити ситуацію на місці. Оформлення документації на отримання виплат – тривалий виснажливий процес. Невеликі отримані гроші не варті витраченого на складну процедуру часу. Постійні клієнти можуть скористатися знижкою за безаварійність на оформлення нової страховки. У разі зробленої виплати самого малого розміру, знижка не надається.

Тим, хто оформлює договір автострахування вперше, потрібно ретельно вивчати його зміст. При виборі умов страхування необхідно визначити максимально комфортне співвідношення між вартістю договору та відповідальністю водія за вчинення ДТП, виражене відповідним фінансовим еквівалентом.