В Україні набрав чинності Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху”, який ВР прийняла 16 лютого 2021р. Норми Закону безпосередньо впливають в тому числі і на страхування.

Штраф за відсутність полісу ОСАГО складає 425грн. (25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян). Зміни викладені в статті 226 Кодексу України Про адміністративні правопорушення.
“Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред’явила їх для перевірки… .”

Норма передбачає, що керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред’явила у спосіб, який дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в полісі (договорі) Автоцивілки (Зелена картка), або не пред’явила чинний внутрішній електронний договір зазначеного виду обов’язкового страхування у візуальній формі страхового поліса, тягне за собою накладення штрафу.