Менш ніж за місяць для українських водіїв подорожчають поліси обов’язкового страхування цивільної відповідальності перед третіми особами на випадок ДТП («автоцивілка»). З 18 вересня набирає чинності закон, який змінює порядок виплати страховки. Зокрема, водії матимуть право самостійно, без виклику інспектора ДАІ, оформлювати протокол про ДТП, в якому немає постраждалих (так званий європротокол). А це, за словами заступника гендиректора Моторного страхового бюро Івана Гумінського, збільшує кількість звернень та ризик шахрайства для отримання страхових виплат, що стало однією з причин підвищення вартості поліса (виходить, що за шахраїв та лихачів заплатять дисципліновані водії).

 
Як інформує «Сьогодні», в середньому він підвищиться на 10-12% (страховки КАСКО це не торкнеться). Наприклад, зараз найдешевший поліс на автомобіль з об’ємом двигуна до 1,6 л (Lanos, Dacia Logan, Chevrolet Aveo, Hyundai Accent) для водія-киянина зі стажем за кермом 3-10 років коштує 760 грн., для автомобіля з об’ємом двигуна 1,61-2 л (Skoda O28) Після 18 вересня доведеться платити понад 830 грн. та понад 1000 грн. відповідно, тому що залишаться тільки поліси так званого 1-го типу і будуть введені нові коефіцієнти вартості полісу, що коригують (залежно від стажу водіння і місця реєстрації авто).
 
Нагадаємо, зараз є поліси трьох типів: 1-й – один автомобіль – будь-який водій, 2-й один водій – будь-який автомобіль в даній категорії, наприклад, з об’ємом двигуна до 1,6 л, 3-й один автомобіль – до 5 водіїв. (найдешевший). Як пояснив Гумінський, всі договори страхування, укладені до 17 вересня цього року, дійсні до закінчення терміну їх дії (від 15 днів до 1 року). А тому, на думку незалежного експерта страхового ринку Олени Машаро, водіям, у яких поліс 3-го типу (а таких більшість), вигідніше до 18 вересня переукласти договори на 1-й тип: лише в цьому випадку вони зможуть заощадити та уникнути адмінвідповідальності (штраф від 340 грн., позбавлення прав) при ДТП.
 
Але деякі компанії, які страхують автоцивілку, закликають своїх клієнтів купити поліс вже зараз, мовляв, уже з 1 вересня буде дорожче на 30%. Директор зі зв’язків із громадськістю страхкомпанії Олена Привалова каже, що це, швидше за все, бажання заробити на побоюваннях клієнта: «Поліси подорожчають лише з 18 вересня».