Відразу відзначимо, договір медичного страхування добровільний, але страхуватися для іноземців в Україні обов’язково.

Хто повинен укладати договір страхування і на якій підставі.

Закон України «Про правовий статус іноземця та осіб без громадянства» передбачає правові підстави для оформлення тимчасового проживання іноземців в Україні. Державна міграційна служба України проводить оформлення посвідки на тимчасове проживання в країні при зверненні іноземця в установлений термін. Це стосується, в тому числі іноземних громадян, які приїхали:

– працевлаштуватися;

– для участі в реалізації проектів міжнародної технічної допомоги;

– для проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів та ін .;

– для участі в діяльності філій, відділень, представництв та інших структурних підрозділів громадських (неурядових) організацій іноземних держав;

– для роботи в представництвах іноземних суб’єктів господарювання в Україні;

– для роботи в філіях або представництвах іноземних банків;

– для участі у волонтерських програмах, здійснення культурної, наукової, освітньої діяльності;

– для роботи кореспондентом або представником іноземного ЗМІ;

– з метою навчання.

У переліку документів, необхідних для подачі в Державну міграційну службу присутній договір медичного страхування.

Що таке Договір медичного страхування іноземця в Україні.

Medical Insurance Agreement – це добровільний договір страхування, який створений і враховує специфіку в’їжджають іноземців. Для укладення договору необхідно мати дані свого паспорта, адреса тимчасового проживання в Україні. Договір мед страховки іноземця укладається строком на 1 рік, зі страховою сумою, як правило, не менше 15 000 грн. Вартість такого договору в 2017 році при покупці через сайт polis24.com.ua – 495 грн. Термін дії договору може бути і менше 1 року. Однак чи підійде він для Державної міграційної служби України? Страхова сума (або ліміт страхового покриття) може бути збільшена за бажанням застрахованої. У договорі надаються мінімальні опції:

– швидкої медичної допомоги (в стані людини, коли потрібна невідкладна медична допомога. Ненадання її може привести до смерті або незворотних змін організму.);

– невідкладна стаціонарна допомога (організація медичної допомоги в умовах цілодобового стаціонару 24/7 в станах, які припускають невідкладну медичну допомогу.)

Більш широке покриття – це вихід за межі мінімальної страховки. Тоді покриваються ризики невідкладної стоматологічної допомоги (ліквідація гострих станів клієнта в межах ліміту договору страхування) і медикаментозного забезпечення (забезпечення мед препаратами, рекомендованими лікуючим лікарем).

Розширені опції покриваються в межах страхового ліміту в 50 000 грн. Страховий платіж в такому випадку збільшений в 2,5 рази.

Хочеться додати, що при курсі гривні до провідних валют світу ліміт покриття і величина страхової премії за договором медичного страхування – це копійчані витрати, співмірні з вартістю середнього обіду в європейській країні! Та й то без напоїв …

Як працює договір страхування іноземця.

Страхова компанія має укладений договір на обслуговування страховки з однією з асистують. Дана сервісна структура врегулює страхові події – звернення застрахованих цілодобово.

  1. При настанні страхового випадку застрахована особа відразу ж повинно передзвонити на цілодобовий канал зв’язку, вказаний в договорі.
  2. Лікар – координатор асистуючої компанії, при необхідності, поправляє застрахованого в відповідне мед установа / лікарню.
  3. Клієнт обслуговується в мед закладі, з яким асист. компанія співпрацює.
  4. В крайньому випадку, застрахований може отримати медичну допомогу в найближчому мед закладі, але при першій нагоді він повинен повідомити асистуючої компанії.

До виключень із страхових випадків, які служать причинами для відмови у виплаті страховиком, можна віднести:

– умисне заподіяння застрахованим тілесних ушкоджень;

– перебування застрахованої в стані алкогольного сп’яніння або під дією антидепресантів, транквілізаторів;

– вчинення застрахованим злочину, що призвів до страхового випадку;

– самолікування, негативний вплив діагностичних процедур;

– планове медичне обстеження;

– лікування будь-яких хронічних захворювань;

– проходження профілактичних оглядів і обстежень.

Як Ви бачите, – договір страхування в’їжджає в Україну іноземця – це потрібна і недорога річ, гарантія передбачуваності фінансового стану перебуває в нашу країну людини. Особливо це актуально в силу реформування медицини в Україні та її перекладу на комерційні рейки.

Укласти договір медичного страхування іноземця, що в’їжджає в Україну через polis24.com.ua – це зробити кращий вибір як за ціною так і по наповненню договору!