Зміст:

 1. Що таке ДЦВ в страхуванні?
 2. Які види ДЦВ бувають?
 3. Відмінність КАСКО і ДЦВ в страхуванні.
 4. ДЦВ страховка – яка вартість полісу?
 5. Як оформити добровільну відповідальність?

 

Що таке ДЦВ в страхуванні? Багато клієнтів страхових компаній, особливо автомобілісти, чули це слово. Ємний термін має відношення до наймасовішого страхового продукту – автоцивілки. Обов’язкове страхування автоцивільної відповідальності передбачено нормами Закону України про ОСАГО. ДЦВ страхування, що це, коротко? Це добровільна цивільна відповідальність за заподіяні автомобілем збитки на суму понад ліміт ОСАГО в 390 000 гривень, встановлений Законом.

Що таке ДЦВ в страхуванні?

Максимальний збиток, який покриває поліс Автоцивілки, становить 390 000 гривень. Ліміт визначено для всіх учасників ринку в Україні нормами законодавства. При цьому по збитку, заподіяному майну третіх осіб, він ще менше – 130 тисяч гривень. Іншими словами, якщо застраховане авто стало винуватцем ДТП, витрати на відшкодування збитку в межах 130 000 грн будуть покриті страховою компанією. Сума, що залишилася, 260 000 гривень покриває збитки, заподіяні життю та здоров’ю третіх осіб. У вітчизняних реаліях, на жаль, вони слабо доводяться.

За середнім курсом 130 000 грн це 4600-5000 доларів США – не та сума, яка може гарантувати спокій автомобілісту. Уявіть собі щільний трафік і бампер дорогої іномарки попереду на відстані метра в міському потоці.

Для того, щоб збільшити суму страхування автоцивільної відповідальності ОСАГО, потрібно купити ДЦВ. Поліс ДЦВ починає діяти при перевищенні збитку величини 130 000 грн. Він додає ліміт покриття страхової компанії.

Наприклад, є збиток пошкодженого транспортного засобу в розмірі 370 000 гривень. Страхова компанія зможе покрити витрати винуватця в ДТП: 130 000 грн за рахунок поліса автоцивілки і 370 000 – 130 000 = 240 000 грн – добровільна цивільна відповідальність.

Які види ДЦВ бувають?

 1. Умови страхування передбачають виплату з урахуванням зносу. Цей продукт домінує на ринку. Принцип його роботи такий же як і в автоцивілці.
 2. Виплата без урахування зношування. Пропонується обмеженим колом страховиків. Виплата за договором відбувається, виходячи з відновної вартості пошкоджених деталей.

 

Наприклад: ринкова ціна автомобіля, з урахуванням зносу, 280 000 грн. Пошкоджена задня частина автомобіля. Ціна всіх деталей з урахуванням зносу – 84000 грн. Щоб відновити її як нову, потрібно 250 000 грн. Повне покриття вартості ремонту передбачається за умови страхування без урахування зношування.

Відмінність КАСКО і ДЦВ в страхуванні.

Потрібно відрізняти ДЦВ, ОСАГО страхування і КАСКО. Перші два види страхових продуктів гарантують виплату збитку, який завдано третій особі. КАСКО страхування покриває ризики, завдані власним авто.

ДЦВ страховка – яка вартість полісу?

На ціну ДЦВ впливають:

 1. страхова сума (ліміт покриття) (від 100 000 грн до 1 млн);
 2. місце реєстрації власника транспортного засобу;
 3. об’єм двигуна авто;
 4. термін дії договору;
 5. тип транспортного засобу (легковий, вантажний).

 

Досвід водіння страхувальника, кількість осіб, допущених до управління – на цінник не впливають.

Вартість ДЦВ в Україні, в середньому, від 120 до 800 грн за річним договором. 10-50 грн в місяць – цілком доступно для сім’ї з транспортним засобом.

До переваг добровільної цивільної відповідальності можна віднести:

 1. швидкість оформлення (додаткова інформація, окрім наданої по автоцивілці, не потрібна);
 2. дешевизну;
 3. почуття спокою при використанні транспортного засобу водіями з різним рівнем майстерності;
 4. відсутність франшизи.

 

Як оформити добровільну відповідальність?

Простий і економний шлях купити ДЦВ – це скористатися сервісом Поліс24. За умови придбання ОСАГО на сайті, необхідно вибрати відповідну опцію. Фахівці компанії, при необхідності, порекомендують правильний варіант додаткового захисту. До того ж клієнти Polis24 отримують істотну знижку на страхові продукти, зокрема, туристичне страхування для виїзду за кордон або зелену карту. Завдяки цьому у компанії багато тисяч клієнтів не тільки в Києві, а й по всій Україні.