Деякі категорії громадян мають пільгу 50% по сплаті Автоцивілки. Важливо, що пільга використовується тільки для одного транспортного засобу пільговика.
Пільга 50% застосовується для таких категорій:
- – пенсіонери;
- – учасники бойових дій;
- – особи з інвалідністю 1 та 2 групи;
- – чорнобильці, віднесені до 1 чи 2 категорії;
- – учасники війни;
- – постраждалі учасники Революції Гідності.
Умови застосування пільги такі: транспортний засіб належить пільговику; пільговик особисто керує цим ТЗ або ним керує інша особа, що теж має пільги; застрахований транспорт не використовується в комерційних цілях (платне перевезення вантажів чи людей); для осіб з інвалідністю 1 групи дія поліса поширюється також на керування автомобілем іншою особою, але в присутності пільговика. Пільга надається тільки для авто з об’ємом двигуна до 2500 кубічних сантиметрів або потужністю електродвигуна до 100 кіловат включно. Якщо умови використання автомобіля пільговика порушено, закон передбачає можливість регресної вимоги до винної в страховій події особи.
Оскільки пільга діє лише на один ТЗ, з 24 липня 2025 року на рівні МТСБУ впроваджено технічний контроль при реєстрації поліса в централізованій базі. Пільговий поліс не буде укладено, якщо на власника вже є чинний пільговий поліс на інший транспортний засіб; перевірка відбувається за реєстраційним номером облікової картки платника податків (податковим кодом). На сайті polis24.com.ua пільга оформлюється онлайн — зазначенням даних відповідного посвідчення.
Немає коментарів »
Залишити коментар